Katalogs

Bioapgaismojuma tehnoloģijas ir nomainījušas kvēlspuldzes. Ir pierādīta led spuldzes labvēlīgā ietekme uz cilvēka organisma aktivitāti.

Apgaismojums un tā nozīme cilvēka dzīvē

Gaisma ir nesaraujami saistīta ar cilvēka aktivitāti. Kompetenti izvēlēts apgaismojums palīdz pārvaldīt bioritmus, lai uzlabotu pašsajūtu un paaugstinātu darba spējas. Visiem labi zināmās kvēlspuldzes aiziet nebūtībā. Kādu mūsdienīgu alternatīvu to aizvietošanai piedāvā gaismas tehnikas ražotāji? Kapēc ir nepieciešama laba gaisma?

Kā gaisma ietekmē mūsu organismu

Populārais Vācijas dizaineris Inga Maurere pamatojoties uz zinātniskajiem pētījumiem, izdarīja secinājumus par gaismas ietekmi uz cilvēka organismu. Viņas frāze: “Slikta gaisma padara cilvēku nelaimīgu” ir kļuvusi par pamattēzi apgaismojuma aprīkojuma izvēlē dzīvojamām telpām un birojiem. Pēc viņas eksperta ieskatiem, labu gaismu nodrošina led spuldzes.

Nekvalitatīvas gaismas negatīvās iedarbības rezultāti izpaužas kā:

  • Pārgurums.
  • Migrēna un bezmiegs.
  • Izteiktas diskomforta izjūtas.
  • Fiziskā un garīgā darba veikšanas darbspēju samazināšanās.
  • Redzes pasliktināšanās.

Ir secināts – dabiskā apgaismojuma apstākļos cilvēka aktivitāte ir augstāka, nekā mākslīgā. Tas ir saistīts ar mūsu acī esošā īpašā gaismas jūtīgā fotopigmenta klātbūtni. Garīgā un fiziskā aktivitāte ir kā ķīlnieki pareizi izvēlētam apgaismojumam.

Apgaismojums un bioritmu pārvaldība

Daudzos birojos un ražošanas telpās pat vasarā trūkst pilnvērtīgas gaismas. It īpaši tas redzams ziemas periodā, kad dienas ir ļoti īsas. Ja šādos apstākļos nepareizi izvēlās mākslīgo gaismu, organisms neizstrādā pietiekamā daudzumā melatonīnu. Rezultātā cilvēkam rodas miegainība. Taču, vienlaicīgi notiek arī dabisko bioritmu traucējumi un aktivitātes periods ir mazāk produktīvs. Kā sekas:

  • Pasliktinās garastāvoklis.
  • Samazinās koncentrēšanās spējas.
  • Samazinās darba spējas.

Vai var novērst gaismas trūkumu? Protams! Vienkāršs un efektīvs risinājums tam – led spuldzes. Savienojumā ar apgaismes ierīču krāsas temperatūras vadības tehnoloģijām, darba ražīgums palielinās vairākas reizes. Šī tehnoloģija nodrošina apgaismojuma intensitātes vadību atkarībā no konkrētās situācijas darba vietā.

Neitrāla gaisma nodrošina komfortablus apstākļus standarta uzdevumu risināšanā. Ja gaismas temperatūra ir auksta, paaugstinās darbinieku aktivitāte un aktivizējas garīgā darbība. Šo gaismu, piemēram – led spuldzes, tiek rekomendēts izmantot tajos gadījumos, kad ir nepieciešama darbinieku maksimāla pašatdeve. Atpūtas periodam un spēku atgūšanai tiek rekomendēts izmantot siltu gaismu.