Katalogs

Kopējā “izkliedētā” apgaismojuma lomā mūsdienās visbiežāk ir nevis sazarota lustra, bet gan piepildīts gaismeklis ar kliedētu gaismas plūsmu: gaisma krīt no lielās griestu virsmas. Izvairieties no virzītās gaismas un gaismas kontrastiem: krasa pāreja no gaismas uz ēnu nogurdina. Neviens kabinets nevar būt labi un oriģināli apgaismots vienlaicīgi: pareizs darba vietas apgaismojums piešķir monotonumu.

Kabineta apgaismojums

Ideāla gaismas shēma kabinetā: kopējais gaismeklis, kurš neveido ēnas, un papildus lampa blakus darba vietai.

Kopējā “izkliedētā” apgaismojuma lomā mūsdienās visbiežāk ir nevis sazarota lustra, bet gan piepildīts gaismeklis ar kliedētu gaismas plūsmu: gaisma krīt no lielās griestu virsmas. Izvairieties no virzītās gaismas un gaismas kontrastiem: krasa pāreja no gaismas uz ēnu nogurdina. Neviens kabinets nevar būt labi un oriģināli apgaismots vienlaicīgi: pareizs darba vietas apgaismojums piešķir monotonumu. Stingri sekojiet līdzi apgaismojuma līmenim.

Darba vietas apgaismojumam var izmantot lampu ar regulējamu gaismas plūsmu uz elastīga stieņa vai šarnīra. Darba galdu var apgaismot ar piespraužamu gaismekli vai stāvlampu. Galvenais, lai gaismas kūlis būtu regulējams uz vajadzīgo objektu.

Virzītas gaismas avotam izmantojiet ne pārāk jaudīgas spuldzes (jauda nepārsniedz 60 vatus). Var izmantot gaismas diožu apgaismojumu.

Kvēlspuldzes kabinetam ir piemērotākas par halogēnajām (jo lielāka gaismas avota virsma, jo kliedētāka veidojas gaismas sadale).

Gaismai jākrīt no sāniem – tā, lai neveidotos ēnas un neatspīdētu no spīdīgām virsmām. Netieši krītošs telpas apgaismojums un nevirzīts galda apgaismojums ieteicams arī strādājot ar datoru. Šāda gaisma nespīd acīs un nereflektē.

Ja telpā ir logs, rakstāmgalds ar datoru jānovieto tam perpendikulāri. Padoms tiem, kuri strādā naktī: krasi apgaismojuma kontrasti nogurdina acis. Tāpēc ir svarīgi bez lampām uz darba galda vienmēr ieslēgt arī kopējo telpas apgaismojumu.